Organizacja Marynarzy Kontraktowych
NSZZ "Solidarność"

jest organizacją związkową niezależną od pracodawców, która wchodzi w skład Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ Solidarność afiliowanej w ITF i ETF.

Przystępując do naszej organizacji automatycznie stajesz się członkiem ITF i ETF.

KSM Logo    ITF Logo    ETF Logo

Tylko poprzez przynależność do związku zawodowego afiliowanego w ITF i ETF możesz zostać członkiem tych federacji - ITF Polska -

Nasza Organizacja jest otwarta dla wszystkich marynarzy zatrudnianych przez pracodawców zagranicznych lub przez pracodawców polskich, u których nie działają inne organizacje związkowe.
Ludzie morza pracujący za granicą powinni posiadać miejsce, które ich jednoczy w Polsce. Organizację, do której mogą się zwrócić o pomoc. Związek, który ich godnie reprezentuje.

Chcesz wspomóc walkę z nieuczciwością, która spotyka wielu marynarzy na świecie?
Tylko związki zawodowe afiliowane w ITF walczą z tym każdego dnia.
Należąc do ITF wspierasz tę walkę.

2016-05-23
Informujemy, iż OMK zawarła umowę z klubem Fitness Point w Szczecinie. Na jej podstawie marynarze mogą skorzystać z preferencyjnych warunków oraz zawieszać długoterminowe karnety na czas wyjazdu na statek.
2016-05-19
Informujemy, iż Komisja OMK podjęła decyzję o przedłużeniu umowy z PZU w zakresie ubezpieczenia wszystkich marynarzy należących do OMK na kolejny, trzeci już rok.
2016-05-19
Informujemy, iż OMK zawarła porozumienie z biurem doradztwa podatkowego w Niemczech na podstawie której marynarze z OMK, pracujący pod niemiecką banderą i uczestniczący w niemieckim systemie ubezpieczeniowo - podatkowym otrzymają 10% rabatu na sporządzenie deklaracji podatku dochodowego.