ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Informujemy, że wszyscy marynarze należący do OMK zostali objęci kontynuacją podstawowego ubezpieczenia NNW na kolejny okres 2024 / 2025.
2024-06-10
Przypominamy, że w ramach przynależności do Organizacji Marynarzy Kontraktowych marynarze są objęci obligatoryjnie ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków w PZU 24 h podczas pracy na statku i wypoczynku w domu, również w strefie działań pirackich. Koszt ubezpieczenia ponosi OMK.

W zależności od stażu przynależności, oferujemy trzy pakiety ubezpieczenia z rozszerzeniem obowiązującym na 2024-2025 r.:

PAKIET ZŁOTY obejmuje marynarzy z ponad 10 letnim stażem przynależności. W wyniku śmierci marynarza ( statek, wypoczynek ), osoba wskazana w deklaracji członkowskiej jako najbliższy krewny/osoba do kontaktu, otrzymuje natychmiastowe odszkodowanie w wysokości 20 000, które może pomóc rodzinie na początek w tej trudnej chwili. Marynarz może również otrzymać % odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu od kwoty 20 000 w razie wypadku.

Pakiet obejmuje również:

 •          zwrot kosztów leczenia limit świadczenia: 2 000 zł,
 •          świadczenie pomocy finansowej świadczenie: 5 000 zł,
 •          świadczenie ryczałtowe za operację świadczenie: 1 000 zł,
 •          świadczenie z tytułu śmierci w następstwie wypadku przy pracy świadczenie: 40 000 zł,
 •          sepsa świadczenie z tytułu wystąpienia sepsy: 2 000 zł,
 •          świadczenie z tytułu śmierci w następstwie sepsy: 10 000 zł,
 •          poważne zachorowanie świadczenie z tytułu wystąpienia poważnego zachorowania: 2 000 zł,
 •          nowotwór złośliwy świadczenie z tytułu śmierci w następstwie nowotworu złośliwego: 2 000 zł.

PAKIET SREBRNY obejmuje marynarzy z ponad 5 letnim stażem przynależności. W wyniku śmierci marynarza ( statek, wypoczynek ), osoba wskazana w deklaracji członkowskiej, otrzymuje natychmiastowe odszkodowanie w wysokości 10 000. Marynarz może również otrzymać % odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu od kwoty 10 000 w razie wypadku

Pakiet obejmuje również:

 • zwrot kosztów leczenia limit świadczenia: 1 000 zł,
 •           poważne zachorowanie świadczenie z tytułu wystąpienia poważnego zachorowania: 2 000 zł,
 •       nowotwór złośliwy świadczenie z tytułu śmierci w następstwie nowotworu złośliwego: 2 000 zł,

PAKIET BRĄZOWY obejmuje wszystkich marynarzy bez wzgledu na staż. W wyniku śmierci marynarza ( statek, wypoczynek ), osoba wskazana w deklaracji członkowskiej, otrzymuje natychmiastowe odszkodowanie w wysokości 10 000 aby przetrwać trudne chwile.

W razie konieczności, prosimy o skorzystanie z wybranej metody zgłoszenia zdarzenia:

1. On line:

https://www.pzu.pl/kontakt-i-pomoc/zglaszanie-szkody/jak-zglosic-szkode-lub-zdarzenie

 

2. Za pośrednictwem infolinii: 801 102 102.

3. Osobiście w najbliższym Oddziale PZU.

 

Przypominamy również, że ubezpieczeniem objęci są marynarze, którzy mają terminowo opłacane składki członkowskie. Aby otrzymać numer polisy, prosimy o kontakt e-mail z biurem OMK: biuro@nms.org.pl

BS

 

 

2024-06-17
OMK NEWS - Twoje źródło informacji na morzu. Informujemy, że wysłaliśmy na wskazane adresy e-mail kolejne wydanie OMK NEWS - Twoje źródło wiadomości na morzu w formie pdf.
2024-06-12
W związku z dobiegającą rocznicą polisy (30.06.2024 roku) dodatkowego ubezpieczenia grupowego w PZU dla marynarzy z OMK i rodzin, osoby chcące przedłużyć ochronę ubezpieczeniową na kolejny rok (warunki, zakres ubezpieczenia oraz składka nie ulegają zmianie) proszone są o dokonanie płatności analogicznie jak do roku poprzedniego bezpośrednio na konto PZU.
2024-06-11
Z przyczyn techniczny nastąpiła (czasowo) zmiana numeru tel. do naszego biura OMK. Bardzo prosimy kontaktować na wyżej podany numer telefonu. Po rozwiązaniu problemów technicznych, powrócimy do poprzedniego numeru, o czym powiadomimy niezwłocznie.
2024-06-10
Przypominamy, że w ramach przynależności do Organizacji Marynarzy Kontraktowych marynarze są objęci obligatoryjnie ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków w PZU 24 h podczas pracy na statku i wypoczynku w domu, również w strefie działań pirackich. Koszt ubezpieczenia ponosi OMK.
2024-05-20
OMK wznowiło publikację "Pierwsza praca na statku" opisującą najważniejsze aspekty związane z umową o pracę, postępowaniem powypadkowym oraz w jaki sposób, co i gdzie należy sprawdzić. Ulotkę można pobrać na naszej stronie internetowej w zakładce "Publikacje do pobrania".
2024-05-13
Miałeś wypadek na statku, nie posiadasz informacji związanej z ubezpieczeniem, masz problemy z uzyskaniem odszkodowania, armator odrzuca roszczenia powypadkowe ? Pamiętaj o OMK.
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line