ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Pierwsze w Polsce grupowe ubezpieczenie zdrowotne dla marynarzy OMK/PZU - podpisaliśmy wniosek zawarcia umowy.
2022-07-28
Mamy pierwsze w Polsce grupowe ubezpieczenie zdrowotne dla marynarzy. 28 lipca b.r. podpisaliśmy wniosek o zawarcie umowy ubezpieczenia zdrowotnego z PZU. Od tej chwili marynarze z naszej Organizacji mogą nadal przystępować do ubezpieczenia zdrowotnego OMK / PZU na wynegocjowanych warunkach, ponieważ umowa jest otwarta i bezterminowa.

Składka ubezpieczeniowa marynarza wraz z opłatą członkowską OMK / ITF wynosi 100 pln miesięcznie i jest  płatna z góry za 6 lub za 12 m-cy na konto OMK.

Po podpisaniu wniosku w wymaganym terminie, otworzyła się przed nami możliwość negocjacji w sprawie przystępowania do ubezpieczenia członków rodziny marynarza, poinformujemy o takiej możliwości po zakończeniu ustalania szczegółów .

Dla zainteresowanych przystąpieniem  marynarzy, poniżej do pobrania i wypełnienia kwestionariusz. Po wypełnieniu kwestionariusz proszę wysłać na adres: biuro@nms.org.pl

Poniżej oferta, lista placówek zdrowotnych w całej Polsce, kwestionariusz przystapienia do ubezpieczenia oraz szczególy.

Oferta ubezpieczenia zdrowotnego dla marynarzy OMK

Zakres świadczeń PZU

Lista placówek Polska

Kwestionariusz przystąpienia do ubezpieczenia zdrowotnego PZU

BS

2022-09-19
OMK NEWS - Twoje źródło informacji na morzu. Informujemy, że wysłaliśmy na wskazane adresy e-mail kolejne wydanie OMK NEWS - Twoje źródło wiadomości na morzu w formie pdf ( tylko 348 KB )
2022-09-19
Regularnie przypominamy marynarzom o istnieniu tzw. Karty Praw Marynarza - Bill Of Rights, opartej o postanowienia Konwencji MLC 2006. Karta Praw Marynarza opracowana przez ITF to esencja MLC przedstawiona w bardzo przystępny i przejrzysty sposób.
2022-09-12
Tzw. Seafarers Wages Bill to narzędzie, które ma zadanie określić poziom wynagrodzenia, odnoszący się do najniższego wynagrodzenia w UK. System ten miałby objąć wszystkich marynarzy niezależnie od narodowości jak i bandery statku.
2022-09-05
Główne organizacje morskie takie jak ICS, BIMCO, INTERTANKO, OCIMF złożyły wniosek do Komitetu ds. Bezpieczeństwa IMO o likwidację strefy wysokiego ryzyka na Oceanie Indyjskim, który zostanie rozpatrzony podczas październikowej Sesji.
2022-08-30
Pismo Strony Pracowników Zespołu Trójstronnego ds. Żeglugi i Rybołówstwa Morskiego ws ubezpieczenia marynarzy zatrudnionych w Norwegii
2022-08-24
W ubiegłym roku, pomimo restrykcji COVIDowych, inspektorzy ITF odzyskali 37,6 mln dolarów niewypłaconych pensji
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line