ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Niemieccy dokerzy zyskują poparcie
2022-07-04
Niemieccy dokerzy zyskują międzynarodowe poparcie dla strajków chroniących przed inflacją

Związki morskie mobilizują poparcie dla niemieckiej filii ITF ver.di, gdy związek walczy z firmami portowymi z "odporną" na inflację umowę płacową obejmującą 12 000 pracowników portowych.

Przywódcy związkowi zebrani w Londynie w tym tygodniu wyrazili solidarność z niemieckimi dokerami po niedawnej akcji strajkowej. ver.di nalega, aby do odnowionego układu zbiorowego z 58 portami i terminalami wprowadzić coroczną, automatyczną korektę inflacji.

„Rosnące ceny podstawowych wydatków na życie, takich jak nośniki energii i żywność, stały się niezrównoważonym obciążeniem dla pracowników, zwłaszcza dla tych gorzej opłacanych” – powiedziała Maya Schwiegershausen-Güth, szefowa Sekcji Morskiej Ver.di.
(.....)

Więcej: https://www.itfseafarers.org/en/news/german-dock-workers-gain-international-backing-over-inflation-protection-strikes

R.R.

2022-09-19
OMK NEWS - Twoje źródło informacji na morzu. Informujemy, że wysłaliśmy na wskazane adresy e-mail kolejne wydanie OMK NEWS - Twoje źródło wiadomości na morzu w formie pdf ( tylko 348 KB )
2022-09-19
Regularnie przypominamy marynarzom o istnieniu tzw. Karty Praw Marynarza - Bill Of Rights, opartej o postanowienia Konwencji MLC 2006. Karta Praw Marynarza opracowana przez ITF to esencja MLC przedstawiona w bardzo przystępny i przejrzysty sposób.
2022-09-12
Tzw. Seafarers Wages Bill to narzędzie, które ma zadanie określić poziom wynagrodzenia, odnoszący się do najniższego wynagrodzenia w UK. System ten miałby objąć wszystkich marynarzy niezależnie od narodowości jak i bandery statku.
2022-09-05
Główne organizacje morskie takie jak ICS, BIMCO, INTERTANKO, OCIMF złożyły wniosek do Komitetu ds. Bezpieczeństwa IMO o likwidację strefy wysokiego ryzyka na Oceanie Indyjskim, który zostanie rozpatrzony podczas październikowej Sesji.
2022-08-30
Pismo Strony Pracowników Zespołu Trójstronnego ds. Żeglugi i Rybołówstwa Morskiego ws ubezpieczenia marynarzy zatrudnionych w Norwegii
2022-08-24
W ubiegłym roku, pomimo restrykcji COVIDowych, inspektorzy ITF odzyskali 37,6 mln dolarów niewypłaconych pensji
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line