ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
ITF odzyskało 37,6 mln dolarów, niewypłaconych pensji
2022-08-24
W ubiegłym roku, pomimo restrykcji COVIDowych, inspektorzy ITF odzyskali 37,6 mln dolarów niewypłaconych pensji

Jak ujawniła w opublikowanych dzisiaj danych Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF) w ubiegłym roku związkowi inspektorzy statków odzyskali ponad 37 milionów dolarów niewypłaconego wynagrodzenia należnego marynarzom. W 2021r., pomimo ograniczeń Covid-19 uniemożliwiających inspektorom wejście na pokłady statków przez większą część roku, 125 inspektorów i koordynatorów ITF przeprowadziło 7265 inspekcji aby wesprzeć tysiące marynarzy z roszczeniami dotyczącymi wynagrodzeń i problemami związanymi z repatriacją.
Inspektorzy ITF zyskuja swoją  reputację, ponieważ wchodzą na pokład i „kontrolują” statki. Edukują marynarzy na temat ich praw i wspierają załogę w ich egzekwowaniu. Obsługują ponad 100 portów w 50 krajach.

(.....)

W sumie, w 2021 roku, ITF odzyskała 37 591 331 USD w postaci niewypłaconych wynagrodzeń i zobowiązań od armatorów
Trowsdale powiedział, że zakres roszczeń płacowych marynarzy zmienił się: „Niepokojąco obserwujemy wzrost liczby marynarzy zgłaszających niewypłacanie wynagrodzeń przez okres dwóch miesięcy lub dłuższy, co faktycznie spełnia definicję określoną przez MOP jako porzucenie”.

(.....)

O ITF: Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF) jest demokratyczną, kierowaną przez afiliantów federacją związków zawodowych pracowników transportu uznawaną za wiodącą światową władzę transportową. Z pasją walczymy o poprawę życia zawodowego; łączenie związków zawodowych i sieci pracowników ze 147 krajów w celu zapewnienia praw, równości i sprawiedliwości dla swoich członków. Jesteśmy głosem prawie 20 milionów kobiet i mężczyzn, którzy poruszają światem.

Więcej: https://www.itfseafarers.org/en/news/itf-inspectors-recover-usd376m-unpaid-wages-seafarers-despite-covid-restrictions

R.R.

2022-12-05
OMK NEWS - Twoje źródło informacji na morzu. Informujemy, że wysłaliśmy na wskazane adresy e-mail kolejne wydanie OMK NEWS - Twoje źródło wiadomości na morzu w formie pdf.
2022-11-24
Przedstawiamy najnowsze wydanie biuletynu ITF zwierającego w przeważającej części informacje o kontraktach, wpadkach morskich i dochodzeniach powypadkowych, globalnej pomocy ITF jak i ogólne wiadomości o tanich banderach oraz źródłach informacyjnych ITF. Pobierz...
2022-11-24
Informujemy, iż ramach systemu PHICS (Polish Harbours Information & Control System) powstaje centralny rejestr marynarskich świadectw zdrowia. Z dostępnych informacji wynika, iż lekarz uprawniony do wydania świadectwa zdrowia będzie zobowiązany do używania modułu wydawania i rejestracji świadectw zdrowia PHICS...
2022-11-23
Koleżanki i Koledzy, Przypominamy. Aby OMK / ITF nadal mogło pełnić swoją rolę, prosimy WSZYSTKICH MARYNARZY NALEŻĄCYCH DO OMK / ITF o udział w wyborach.
2022-11-23
Fuzja ORLEN - LOTOS sfinalizowana. Po zakończeniu promocji wprowadzono zmianę standardowych warunków rabatowych, podwyższając upusty.
2022-11-22
W tym wydaniu Biuletynu Morskiego przeczytamy o działaniach ETF, Stella Maris, pomocy dla Ukrainy, poprawkach do Konwencji MLC2006, Zespole ds. Żeglugi Morskiej i Rybołówstwa jak i o wynikach inspektorów ITF ws. odzyskanych pieniędzy dla marynarzy.
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line