ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
"Akcje wspierane / rekomendowane przez OMK"

ORGANIZACJA NARYNARZY KONTRAKTOWYCH REKOMENDUJE I PROSI O WSPARCIE:

 STOWARZYSZENIE "LIVER"- MARYNARSKIE POGOTOWIE GARGAMELA

1%  podatku  Stowarzyszenie "LIVER"  KRS 0000124837 

(prosimy o podanie celu szczególowego: MARYNARSKIE POGOTOWIE GARMGAMELA).

 

 ?Chore dziecko to świętość. Tam, gdzie jest chore dziecko nie może być i nie ma żadnych barier i ograniczeń formalnych?.

 

Komu Fundusz pomaga

Pod opieka Funduszu jest już  spora gromadka dzieci i młodzieży zaś ogółem liczba beneficjentów przekracza już ponad 30. Oprócz weteranki Dominiki, są Mateusz, Kamil, Agata, Daria, Adrian, Sandra, Monika, Emilka, Rafał, Piotr i Paweł, Łukasz, Agnieszka, Patryk, Julka, Damian, Paweł, Antoś, Sara, Szymon. Wsparcie w formie darowizn na łączną kwotę ponad 300 tys. w innych organizacjach otrzymało 27 chorych dzieci i będzie więcej ponieważ dobroć i szczodrość marynarzy nie zna granic. Pomoc ta ma charakter niejako onadprogramowy bo po zaspokojeniu potrzeb zdrowotnych Pociech LIVEROWSKICH. Fundusz pomaga przede wszystkim dzieciom marynarskim. Smerfny Fundusz chojnie wspiera finansowo Akcję OMK darowania pakietow rehabilitacyjnych dla Oliwki Cieślak.

Tworcą Funduszu Gargamela jest dziennikarz Marek Szymański, kóry charytatywnie redaguje i wysyla gazetkę internetową "DZIEŃ DOBRY-TU POLSKA" do ponad 10 000 polskich marynarzy na kilkaset statków na całym świecie.  

 

FUNDACJA "OSTATNI REJS"

1%  podatku  Fundacja "OSTATNI REJS"  KRS 0000229804

Fundacja "OSTATNI REJS" - Rodzin Marynarskich jest organizacją pozarządową o charakterze "non-profit", której dnia 12 listopada 2008 roku nadano status Organizacji Pożytku Publicznego.Zawód marynarza w oczach tych, którzy nie mają na co dzień do czynienia z osobą pracującą na morzu, jest bardzo romantycznym zawodem. Fakty są jednak inne, zawód marynarza to nie romantyczna przygoda z morzem, a ciężka praca średnio 10 do 15 godzin na dobę , coraz mniejsza i coraz częściej wielonarodowościowa obsada załogowa na statkach. Przedłużające się kontrakty, przy coraz krótszych postojach w portach, gdzie terminale oddalone są od miast, uniemożliwiają odreagowanie stresu i rekreację, a co za tym idzie powodują wyczerpanie psychiczne i fizyczne.  Praca, często ponad siły i bywa w warunkach znacznie odbiegająca od wymaganych standardów, wpływa na ryzyko pomyłek i wypadków, w niektórych sytuacjach prowadząc do tragedii  ( wypadków śmiertelnych i samobójstw ).

 

2020-08-04
OMK wystąpiła do współpracującej Kancelarii prawno - podatkowej z prośbą o przygotowanie opinii dot. obowiązku opłacania składek przez marynarza na ubezpieczenie społeczne w Wielkiej Brytanii.
2020-08-03
Informujemy, iż pomimo wstępnych obiekcji i dyskusji na temat porozumienia dotyczącego przeniesienia obowiązku ubezpieczenia społecznego z Norwegii do Polski dla polskich marynarzy zostało podpisane na pół roku, czyli do końca roku 2020.
2020-07-29
Welcome to the Family - T-shirt OMK, najnowsze logo.
2020-07-29
Wydaje się, że wszyscy zdają sobie sprawę z tej sytuacji: z powodu COVID-19 i ograniczeń w podróżowaniu marynarze na całym świecie mają trudności w zastąpieniu ich przez nowe załogi i repatriacji.
2020-07-29
Jedną z konsekwencji pandemii są trudności w przestrzeganiu, przez niektóre państwa, zobowiązań wobec marynarzy do ułatwiania udzielania im pomocy medycznej na lądzie. Taka sytuacja jest całkowicie nie do zaakceptowania przez ITF (Międzynarodowa Federacja Transportowców).
2020-07-28
Zapraszamy do skorzystania z wypoczynku w ośrodkach DOMS w Jarnołtówku, Spale i Zakopanem. Z bonem zapłacicie o 200 zł mniej za wszystkie usługi świadczone w ww. obiektach, a w szczególności wyżywienie, noclegi oraz strefę relaksu.
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.eu, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Bądź na bieżąco
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski) i inne. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń. Zobacz z bliska życie marynarzy.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Składki członkowskie
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line