ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Międzynarodowa solidarność, lepsze warunki dla marynarzy
2024-04-30
Akcja duńskich dokerów i międzynarodowa solidarność zapewniają lepsze warunki dla marynarzy

Akcja dokerów w Esbjerg w Danii zakończyła się podpisaniem nowego układu zbiorowego pracy (CBA) gwarantującego lepszą płacę i warunki marynarzom instalującym morską energię wiatrową w Niemczech.

Dokerzy z duńskiego związku zawodowego i filii ITF, 3F, rozpoczęli akcję w piątek 19 kwietnia po tym, jak firma zajmująca się inżynierią podmorską Seaway 7 odmówiła podpisania umowy CBA na jej statek offshore Seaway Ventus. Statek Seaway Ventus jest czarterowany do realizacji dwóch projektów Ørsted w Niemczech, przy czym Esbjerg jest portem postojowym, w którym instalowane są turbiny.

Dokerzy z Belgii (ACV Transcom), Australii (Unia Morska Australii) i USA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Dokerów) byli przygotowani do akcji solidarnościowej mającej na celu wsparcie skandynawskich dokerów i marynarzy. To, w połączeniu z silnym wsparciem ze strony kierownictwa portu Esbjerg, miało kluczowe znaczenie dla nowej umowy podpisanej przez Norweski Związek Marynarzy (NSU).
(.....)


Więcej: Link

R.R.

2024-06-17
OMK NEWS - Twoje źródło informacji na morzu. Informujemy, że wysłaliśmy na wskazane adresy e-mail kolejne wydanie OMK NEWS - Twoje źródło wiadomości na morzu w formie pdf.
2024-06-12
W związku z dobiegającą rocznicą polisy (30.06.2024 roku) dodatkowego ubezpieczenia grupowego w PZU dla marynarzy z OMK i rodzin, osoby chcące przedłużyć ochronę ubezpieczeniową na kolejny rok (warunki, zakres ubezpieczenia oraz składka nie ulegają zmianie) proszone są o dokonanie płatności analogicznie jak do roku poprzedniego bezpośrednio na konto PZU.
2024-06-11
Z przyczyn techniczny nastąpiła (czasowo) zmiana numeru tel. do naszego biura OMK. Bardzo prosimy kontaktować na wyżej podany numer telefonu. Po rozwiązaniu problemów technicznych, powrócimy do poprzedniego numeru, o czym powiadomimy niezwłocznie.
2024-06-10
Przypominamy, że w ramach przynależności do Organizacji Marynarzy Kontraktowych marynarze są objęci obligatoryjnie ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków w PZU 24 h podczas pracy na statku i wypoczynku w domu, również w strefie działań pirackich. Koszt ubezpieczenia ponosi OMK.
2024-05-20
OMK wznowiło publikację "Pierwsza praca na statku" opisującą najważniejsze aspekty związane z umową o pracę, postępowaniem powypadkowym oraz w jaki sposób, co i gdzie należy sprawdzić. Ulotkę można pobrać na naszej stronie internetowej w zakładce "Publikacje do pobrania".
2024-05-13
Miałeś wypadek na statku, nie posiadasz informacji związanej z ubezpieczeniem, masz problemy z uzyskaniem odszkodowania, armator odrzuca roszczenia powypadkowe ? Pamiętaj o OMK.
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line