ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Marynarz Mohammad Aisha wraca do domu dzięki ITF
2021-04-27
Marynarz Mohammad Aisha wraca do domu dzięki ITF, kończąc cztero letni pobyt na opuszczonym statku.

Marynarz Mohammad Aisha wsiada dziś wieczorem na pokład samolotu, który ma wrócić do swojej rodzinnej Syrii, kończąc czteroletnią bitwę, w której został zmuszony do zamieszkania na opuszczonym statku w Kanale Sueskim, podczas gdy statek czekał na sprzedaż.

Pan Aisha jest wolny, ponieważ ITF zaproponowała, że jeden z jej przedstawicieli związkowych w Egipcie zajmie miejsce pana Aishy i zostanie prawnym opiekunem statku.

Pan Aisha był starszym oficerem na statku MV Aman pod banderą Bharani (IMO 9215517) przez zaledwie dwa miesiące, zanim statek został zatrzymany przez władze egipskie z powodu wygaśnięcia certyfikatów wyposażenia bezpieczeństwa.

Kiedy właściciel porzucił statek, egipski sąd wyznaczył Aishę „prawnego opiekuna” statku - uniemożliwiając mu opuszczenie statku Aman do czasu sprzedaży statku lub znalezienia opiekuna zastępczego.

Statek nie miał zasilania i był pokryty owadami i gryzoniami. Pan Aisha musiał wypłynąć na brzeg, aby naładować swój telefon oraz po jedzenie i wodę.

(.....)

Więcej: https://www.itfseafarers.org/en/news/seafarer-mohammad-aisha-going-home-thanks-itf-ending-four-years-abandoned-ship

R.R.

2021-06-18
Po dwóch latach uwięzienia na ULA, głodujący marynarze, powrócą do domów.
2021-06-10
W związku dobiegającą rocznicą polisy (30.06.2021 roku) ubezpieczenia grupowego osoby chcące przedłużyć ochronę ubezpieczeniową na kolejny rok (warunki, zakres ubezpieczenia oraz składka nie ulegają zmianie) proszone są o dokonanie płatności analogicznie jak do roku poprzedniego.
2021-06-08
To "Czubek góry lodowej": inspektorzy ITF odzyskują 45 mln dolarów, pensji marynarzy pośród rekordowo wysokich porzuceń
2021-05-31
Przypominamy, że w ramach przynależności do Organizacji Marynarzy Kontraktowych marynarze są objęci obligatoryjnie ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków w PZU 24 h podczas pracy na statku i wypoczynku w domu, również w strefie działań pirackich. Koszt ubezpieczenia ponosi OMK.
2021-05-27
Łączna wartość dwóch grantów wynosi 215 000 GBP (305 085 USD).
2021-05-26
Informujemy, że Uchwałą Walnego Zebrania Delegatów OMK, podwyższona została wysokość składki członkowskiej z tytułu przynależności do OMK / ITF o 5 pln. Ostatnia zmiana wysokości składki członkowskiej miała miejsce 11 lat temu. Uzyskana kwota z podwyższenia składki członkowskiej będzie przeznaczona na poszerzenie pakietu ubezpieczenia NNW, którym obligatoryjnie są objęci marynarze, należący do Organizacji
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.eu, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line