ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Życie marynarzy ma znaczenie
2024-03-26
Morze Czerwone i Zatoka Adeńska

Komitet Obszaru Operacji Wojennych (WOAC) Międzynarodowego Forum Targów (IBF) jednomyślnie zgodził się określić Morze Czerwone i Zatokę Adeńską jako „wojenne”, aby podkreślić powagę sytuacji.

Decyzja ta została podjęta na spotkaniu w dniu 12 marca 2024 r. po ataku Houthi na M/V True Confidence, w wyniku którego zginęło trzech marynarzy.

Naszym najważniejszym priorytetem jest bezpieczeństwo marynarzy.

Statki przepływające przez Morze Czerwone i Zatokę Adeńską są celami rakietowymi Houthi, co naraża życie marynarzy na śmiertelne niebezpieczeństwo. Zdecydowanie nalegamy, aby podmioty czarterujące, operatorzy i armatorzy unikali przepływania przez ten obszar do czasu, gdy nie będzie zagrożenia dla bezpieczeństwa marynarzy w wyniku dalszych ataków.

(.....)


O IBF: Międzynarodowe Forum Negocjacyjne (IBF) to forum skupiające Międzynarodową Federację Pracowników Transportu (ITF) i międzynarodowych pracodawców morskich tworzących Wspólną Grupę Negocjacyjną (JNG). Negocjacje IBF obejmują zarówno negocjacje centralne, jak i negocjacje lokalne, które pozwalają na opracowanie podstawowych zasad, które można następnie włączyć do konkretnych ustaleń lokalnych. To unikalne podejście do negocjacji w sprawie wynagrodzeń jest jedynym przykładem międzynarodowych negocjacji zbiorowych.

O ITF: Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF) jest demokratyczną, kierowaną przez stowarzyszenia federacją związków zawodowych pracowników transportu, uznawaną za wiodącą na świecie władzę transportową. Z pasją walczymy o poprawę życia zawodowego; łącząca związki zawodowe i sieci pracownicze ze 147 krajów w celu zapewnienia swoim członkom praw, równości i sprawiedliwości. Jesteśmy głosem prawie 20 milionów kobiet i mężczyzn, którzy poruszają świat.

Więcej: Link

R.R.

2024-05-20
OMK NEWS - Twoje źródło informacji na morzu. Informujemy, że wysłaliśmy na wskazane adresy e-mail kolejne wydanie OMK NEWS - Twoje źródło wiadomości na morzu w formie pdf.
2024-05-20
OMK wznowiło publikację "Pierwsza praca na statku" opisującą najważniejsze aspekty związane z umową o pracę, postępowaniem powypadkowym oraz w jaki sposób, co i gdzie należy sprawdzić. Ulotkę można pobrać na naszej stronie internetowej w zakładce "Publikacje do pobrania".
2024-05-13
Miałeś wypadek na statku, nie posiadasz informacji związanej z ubezpieczeniem, masz problemy z uzyskaniem odszkodowania, armator odrzuca roszczenia powypadkowe ? Pamiętaj o OMK.
2024-05-06
System zatrudnienia polskich marynarzy pod banderą DIS przynosi wiele zapytań i niepewności związanych z interpretacją warunków zatrudnienie, szczególnie częścią związaną z zabezpieczeniem społecznym i innymi świadczeniami wynikającymi z przepisów duńskich.
2024-04-30
Po masowych zwolnieniach z pracy marynarzy brytyjskich w P&O i zastąpieniu ich blisko 800 tańszymi pracownikami zatrudnionymi za połowę minimalnej stawki godzinowej na wydłużonych kontraktach, pojawiły się sygnały o wzroście płac i przywróceniu normalnych rotacji 14/14 dni.
2024-04-30
Akcja duńskich dokerów i międzynarodowa solidarność zapewniają lepsze warunki dla marynarzy
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line