ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Koniec z wymówkami w walce z kryzysem ze zmianami załóg
2021-05-07
Koniec z wymówkami dla globalnych marek jako nowego narzędzia uruchomionego w walce z kryzysem związanym ze zmianami załóg

Światowe związki marynarzy twierdzą, że największe światowe marki nie mają wymówki, by nie przeprowadzać audytu swoich łańcuchów dostaw i wydawać dostawcom dyrektyw dotyczących zmiany załogi, teraz, gdy dziś uruchomiono nowy zestaw narzędzi do analizy praw człowieka.

Zestaw narzędzi pomaga właścicielom ładunków i czarterującym w zadawaniu właściwych pytań dostawcom i partnerom biznesowym w ich łańcuchach dostaw, aby zapewnić przestrzeganie praw człowieka i praw pracowniczych marynarzy, w tym dotyczących zmiany załogi, swobody przemieszczania się i wolności od pracy przymusowej.

(.....)

Więcej czytaj: https://www.itfseafarers.org/en/news/no-more-excuses-global-brands-new-tool-launched-fight-resolve-crew-change-crisis

R.R.

2021-06-18
Po dwóch latach uwięzienia na ULA, głodujący marynarze, powrócą do domów.
2021-06-10
W związku dobiegającą rocznicą polisy (30.06.2021 roku) ubezpieczenia grupowego osoby chcące przedłużyć ochronę ubezpieczeniową na kolejny rok (warunki, zakres ubezpieczenia oraz składka nie ulegają zmianie) proszone są o dokonanie płatności analogicznie jak do roku poprzedniego.
2021-06-08
To "Czubek góry lodowej": inspektorzy ITF odzyskują 45 mln dolarów, pensji marynarzy pośród rekordowo wysokich porzuceń
2021-05-31
Przypominamy, że w ramach przynależności do Organizacji Marynarzy Kontraktowych marynarze są objęci obligatoryjnie ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków w PZU 24 h podczas pracy na statku i wypoczynku w domu, również w strefie działań pirackich. Koszt ubezpieczenia ponosi OMK.
2021-05-27
Łączna wartość dwóch grantów wynosi 215 000 GBP (305 085 USD).
2021-05-26
Informujemy, że Uchwałą Walnego Zebrania Delegatów OMK, podwyższona została wysokość składki członkowskiej z tytułu przynależności do OMK / ITF o 5 pln. Ostatnia zmiana wysokości składki członkowskiej miała miejsce 11 lat temu. Uzyskana kwota z podwyższenia składki członkowskiej będzie przeznaczona na poszerzenie pakietu ubezpieczenia NNW, którym obligatoryjnie są objęci marynarze, należący do Organizacji
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.eu, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line