ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Program ITF - "Nowhere to Hide"
2023-11-24
Komunikat prasowy z 21 listopada 2023 r Program ITF - "Nowhere to Hide" Kampania rzuca światło na kradzież wynagrodzeń na australijskim wybrzeżu

Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF) wznowiła w tym tygodniu w Melbourne w Australii kampanię „Nie ma gdzie się ukryć” i rozpoczęła nowy tydzień działań w portach Wiktorii, Australii Południowej i Tasmanii.

Tydzień Akcji jest skierowany do armatorów i agentów, którzy systematycznie kradną pensje marynarzom na pokładach statków towarowych dostarczających ponad 95 procent towarów, od których zależna jest społeczność Australii.

Rośnie liczba kradzieży wynagrodzeń marynarzy na pokładach statków towarowych na wodach australijskich. W wielu przypadkach ramy prawne i regulacyjne w naszym kraju umożliwiają to.

„Międzynarodowi armatorzy zostali powiadomieni, że Inspektorat ITF będzie przeprowadzał wyrywkowe kontrole ich statków na wodach australijskich i upewniał się, że wypełniają one swoje obowiązki prawne, społeczne i etyczne” – powiedział Paddy Crumlin, Sekretarz Krajowy Związku Morskiego Australii (MUA) i Prezes ITF.

„Jak dotąd odzyskaliśmy wiele milionów dolarów skradzionych wynagrodzeń niektórym z najbardziej bezbronnych pracowników na świecie i będziemy bezlitośnie dążyć do tego wbrew pracodawcom i armatorom, którzy starają się spekulować w tak pozbawiony zasad i niemoralny sposób”.
(.....)

Więcej: Link

R.R.

2024-02-27
Informujemy, iż organizowany jest wyjazd do Warszawy
2024-02-26
OMK NEWS - Twoje źródło informacji na morzu. Informujemy, że wysłaliśmy na wskazane adresy e-mail kolejne wydanie OMK NEWS - Twoje źródło wiadomości na morzu w formie pdf.
2024-02-19
Informujemy, iż od 16 lutego obowiązuje nowy zakres stref niebezpiecznych i wojennych dla układów zbiorowych TCC i IBF.
2024-02-02
Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF) uruchomiła nowy internetowy indeks mający na celu zwalczanie wyzysku i molestowania pracowników na morzu.
2024-01-22
ITF opublikowała dane dotyczące liczby statków porzuconych w 2023 r.
2024-01-14
14 stycznia przypada 31. rocznica zatonięcia promu MF "Jan Heweliusz". Była to największa katastrofa morska w powojennej historii polskiej marynarki handlowej.
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line